Przygotowania

Wyjazd zbliża się wielkimi krokami, więc nadszedł czas, aby w końcu uruchomić naszego bloga. Wiadomo już, że wyjeżdzamy w niedzielę około godziny 6:00. Planujemy nocować w niemieckim Bielefeld (u mojej siostry, która aktualnie tam studiuje), a do celu naszej podróży (Antibes na południowym wybrzeżu Francji) dotrzemy, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem, około 22:00 w poniedziałek. Do przejechania mamy ponad 2200 km, zaś trasa powiedzie nas – jadąc z Bydgoszczy – przez Bielefeld, Walldorf (miejsce, w którym spędziłem kilka ładnych lat życia), Bazyleę, Dijon i Cannes do hotelu w Antibes.

Po przyjeździe na miejsce przez pierwsze kilka dni mieszkać będziemy w wynajętym przez mojego nowego pracodawcę hotelu. Musimy w tym czasie załatwić niezbędne formalności związane z założeniem konta we francuskim banku, wynajęciem mieszkania, meldunkiem i ubezpieczeniem zdrowotnym. Konieczne jest uporanie się ze wszystkim do 19 listopada – tego dnia zaczynam już pracę. W celu ułatwienia (w zasadzie to umożliwienia – Francuzi z reguły nie znają języka angielskiego w stopniu umożliwiającym płynną komunikację) kontaktu z urzędnikami moja firma przydzieliła nam agenta imigracyjnego, który służyć ma nam pomocą w pierwszych dniach. Tyle teorii – utrudniający zrozumienie francuski akcent agentki sprawia, że zaczynam mieć obawy odnośnie bezproblemowego odnalezienia się w nowym środowisku.

Ponieważ cały dobytek zmieścić musimy w samochodzie osobowym, po próbnym pakowaniu zajeliśmy się sprzedażą wszystkiego, czego nie będziemy mogli ze sobą zabrać. Magda, jako osoba przywiązująca się do swoich rzeczy, głęboko przeżywa utratę każdej z nich, ale osobiście uważam, że wszystko można kupić na miejscu. Przestrzeń w samochodzie ogranicza również nasz kot, który upojony lekami uspokajającymi spać będzie na tylnym siedzeniu.

W nadchodzącym tygodniu czekają nas jeszcze ostatnie naprawy samochodu, przekazanie mieszkania nowym lokatorom oraz wielkie pakowanie. Pożegnanie z częścią przyjaciół mamy już za sobą, z innymi jeszcze zdążymy się zobaczyć. Mamy nadzieję, że będziecie śledzić nasze zagraniczne przygody.

Bartek

Reklamy

One thought on “Przygotowania

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s