Wyjazd tuż-tuż

Zadziwiające jest to, jak szybko płynie czas. Kiedy podejmowaliśmy decyzję o wyjeździe, było jeszcze lato. Wydawało nam się wtedy, że mamy dużo czasu, by się odpowiednio przygotować. Zostały dwa dni do przeprowadzki, a jeszcze nie jesteśmy nawet w połowie spakowani. Co więcej, nadal zagadką jest to, czy wszystko zmieści się do samochodu.

Chyba każde z nas przyzwyczaiło się do tego, że od pewnego czasu mieszkamy w prawie pustym mieszkaniu, obstawionym jedynie kartonami. Widok ten cieszy jednak najbardziej naszego kota, który dzięki nim ma zapewnioną świetną rozrywkę. Ponieważ Bartek ma już wolne, to on załatwia ostatnie formalności. Mimo że wszystko staraliśmy się dokładnie zaplanować, ciągle pojawiają się nowe rzeczy, o które warto by było zadbać przed wyjazdem.

Wydaje się, że wszystko jest na najlepszej drodze, jednak z każdym dniem w mojej głowie rodzą się obawy. Perspektywa zamieszkania na Lazurowym Wybrzeżu jest dla mnie na tyle nierzeczywista, że uwierzę w to chyba dopiero wtedy, gdy będziemy już na miejscu. Co my właściwie robimy? Wśród członków rodziny czy znajomych znajduje się niby więcej entuzjastów, którzy życzą nam jak najlepiej, niż osób próbujących ostudzić nasz zapał, twierdząc, że Francuzi są na tyle specyficzni, że szybko wrócimy do kraju. Lecz czy Lazurowe jest rzeczywiście rajem na ziemi? Dopuszczam myśl, że wyjazd może okazać się porażką i będziemy wracać do kraju z podkulonymi ogonami. Oby nie!

Magda

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s